Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır?

Saç dökülmesinin çözümü olarak birçok kişinin tercih ettiği protez saçlar uzun ömürlü olmaları ile de avantaj yaratmaktadır. Protez saçın ömrü, kişinin saçı nasıl kullandığına göre değişim göstermektedir. Genel olarak protez saçın bakımını aksatmayan, saça zarar vermekten kaçınan kişilerin saç ömürleri daha uzun olmaktadır. Bunun dışında aşırı sık duş almak, aşırı bakım yapmak gibi şeylerde protez saçın ömrünü kısaltmaktadır.

Protez Saç Kaç Yılda Bir Değiştirilir?

Protez saçların değiştirilmesi, protez saçın ömrü ile bağlı olarak değişmektedir. Saç protezleri yüzde yüz insan saçından yapılmasına ve doğal görüntüsüne rağmen sonuç olarak saç köklerinden beslenemezler. Bu da zamanla dökülmelere, hacim kayıplarına ve bunlara bağlı olarak sorunlar yaşamanıza neden olur. Bu nedenle böyle sorunlarla sık karşılaşılmaması için protez saçların yıllık bakımları aksatılmamalıdır.

Protez Saç Her Gün Çıkarılır Mı?

Protez saçların her gün çıkarılması oldukça tehlikeli bir durumdur. Saç protezlerinin çıkarılabileceği belirli süreler ve durumlar vardır. Bu süre çoğu zaman saçın genel bakımı yapıldıktan sonradır ya da saç ile ilgili istisna bir durumdur. Protez saçın her gün çıkarılması saç derisine ciddi zararlar vermektedir. Bu durum tahriş olan derinin tekrar iyileştirilmesi açısından problem olmasının yanı sıra, protez saç uygulamasının tekrar yapılmasına neden olmaktadır. Protez saçın ömrü uygun profesyonel bakım uygulamaları ile uzatılabilmektedir.

Yaz Aylarında Protez Saç Kullanımı

Protez saçın bakımı sırasında en önemli sıkıntılardan biri yaz aylarıdır. Yaz aylarında insanlar diğer aylara göre daha sık terlemekte ve daha sık duş almaktadır. Bu durumun protez saça direkt olarak bir zararı olmasa da, protez saçın ömrü kısalacaktır.

Bu yüzden bu aylarda protez saça diğer aylara nazaran daha fazla özen gösterilmelidir. Saç terleme gibi etkilerden dolayı yıpranmaması için bakım süreleri kısaltılmalıdır. Saç protezini güneş ışınlarının etkisinden korumak için, protez saça özel üretilen kullanımı şiddetle tavsiye edilmektedir.

Protez Saç Ne Kadar Dayanır?

Protez saçların dayanıklılığı, protez saça uygulanan bakıma göre değişiklik göstermektedir. Uygun bir şekilde bakılmadığı ve protez saç ile ilgili önemli noktalara dikkat edilmediği sürece dökülme, kopma, yıpranma gibi problemler yaşanmaktadır. Protez saç bakımı, protez saç uygulamasının en önemli kısmıdır.

Ayrıca yalnızca evde bakım malzemeleri ile yapılan bakım değil aynı zamanda daha profesyonel olan yıllık bakıma da dikkat edilmelidir. Yıllık bakımlar aksatılmadığı sürece protez saçın kullanım ömrü daha uzun olacaktır.

Bir cevap yazın