Protez Saç Nedir?

Protez saç uygulaması son dönemlerde adından sıklıkla söz ettiriyor. Her ne kadar popülerliği giderek artan bir uygulama olsa da protez saçlar hakkında merak edilen birçok konu bulunuyor. Peki protez saç nedir? Kimler için uygundur? Protez saçı herkes tercih edebilir mi? İşte merak edilen tüm sorular ve cevapları…

Saç dökülmesi günümüzde hem kadınlar hem de erkekler için oldukça büyük bir sorun. Özellikle de ileri yaş erkekler için kellik neredeyse kaçınılmaz. Bu durum her ne kadar sorun yaratsa da çözümleri de bulunuyor. Protez saç da bu çözümlerden bir tanesi. Sıklıkla perukla karşılaştırılan protez saç aslında daha farklı ve daha doğal bir yöntem. Saç protezlerini kullanan birçok kişi de uygulamadan oldukça memnun. İşte tüm detaylar.

Protez Saç Nedir?

Protez saç sistemleri temel olarak özel tabanlar üzerine doğal insan saçı yerleştirilmesiyle üretilmiş olan sistemlerdir. Hem kafanın tamamına hem de belirli bir bölüme uygulanabilen bu sistemler kelliğe doğal bir çözüm oluşturur. Saç ekimi gibi cerrahi işlemlerin aksine protez saçlar uygulama sırasında acı vermez. Ayrıca doğal saçlar ile üretildikleri için oldukça doğal sonuçlar doğururlar.

Protez saç tabanları mono, poly ya da tül olabilmektedir. Bu tabanların her biri protez saça farklı bir özellik katar. Poly taban geçirgen ve rahatken, mono taban daha sağlam bir taban sunar. Tül tabanlar ise konfor ve rahatlık için idealdir. Protez saç sistemlerinde bu üç taban sistemleri farklı oranlarda kullanılarak ideal kullanım sağlanır.

Protez Saç Kimler İçin Uygundur?

Saç dökülmesi sorunu hem erkekler hem de kadınlar için büyük bir sorun. Bu sorunu yaşayan herkes protez saç nedir sorusunun ardından kimler için uygundur sorusunu da düşünüyor. Protez saç hem kadınlar hem de erkekler için uygun bir yöntemdir. 12 yaşından büyük, kendi bakımını yapabilen herkese protez saç uygulanabilmektedir. Protez saçın herkes için uygun olması onu gözde yöntemlerden biri yapan özelliklerdendir.

Protez Saçın Avantajları Nelerdir?

Saç protezleri diğer birçok yönteme göre oldukça avantajlı yöntemlerdir. Bu avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Saç ekimi gibi cerrahi yöntemlerin aksine saç protezi girişimsel bir işlem içermez. Bu nedenle acısız ve girişimsel olmayan bir işlemdir
  • Protez saç, oldukça doğal sonuçlar doğurur. Bu da onu peruk gibi yapay çözümlerin önüne geçirmektedir.
  • Oldukça hızlı bir çözüm olan protez saçlar bu yönü ile de avantaj yaratmaktadır. Saç ekimi gibi yöntemlerin aksine protez saç oldukça hızlı sonuçlar doğurur.
  • Protez saç herkes için uygundur. Saç dökülmesi sorunu yaşayan herkes protez saçları tercih edebilmektedir.
  • Protez saç geri dönüşümlüdür. Kişi memnun olmadığında protez saçı kolaylıkla çıkarabilmekte ve sonuçları geri döndürebilmektedir.

Eğer siz de saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız ve buna bir çözüm arıyorsanız protez saçları tercih edebilirsiniz. Protez saçlar size oldukça doğal sonuçlar verecektir. Bizi tercih ederek oldukça doğal görünen ve kolay kullanımıyla sizi rahat ettirecek protez saçlarınıza kavuşabilirsiniz.