Protez Saç Kesimi ve Bakımı

Saç dökülmesi sorunu yaşayan birçok kadın ve erkek bu sorunun çözümü için birçok farklı yola başvuruyor. Kaybettikleri saçlara yeniden kavuşmak isteyen herkesin istediği ilk şey ise doğal görünüm oluyor. Doğal görünüm pek çok kişi için oldukça önemli. Protez saçlar da doğal görünüm için ideal bir tercih. Protez saç kesimi ve bakımı ile doğal görünen harika saçlara kavuşmak mümkün.

Türkiye’nin her yerinde protez saç merkezleri bulunuyor. Protez saç uygulaması birkaç aşamadan oluşuyor. Bilgilendirme ile başlayan bu süreç kesim ve şekillendirme ile son buluyor. Protez saç kesimi profesyonel kişilerce yapıldığında kişiye en uygun ve en doğal saç modeli elde edilmekte. Doğru kesimi tutturmak için ise profesyonel bir kişinin dokunuşu mutlaka gerekli.

Protez Saç Kesimi

Protez saç uygulama aşamaları bilgilendirme ile başlamakta. Öncelikle kullanıcı protez saçın tüm süreçleri ve bakımları hakkında bilgilendirilmekte. Sonraki aşamada ise ölçülendirme de ise kafa ve protez için ölçüler alınarak tam uyum için hazırlanmakta. Ölçülendirmeden sonra protez yerleştiriliyor. Ancak bu son aşama değil. Son aşama olan tasarım aşamasında protez saç kesimi ve bakımı ile harika saçlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Saç kesimi görünümü bütünüyle etkilemekte. Bu nedenle bu aşamada profesyonellerden yardım almak oldukça önemli. Size en uygun kesim ile protez saçlarınızla oldukça havalı görünümler elde edebileceksiniz.

Protez Saç Bakımı

Kullanıcıların protez saç kesimi ile beraber protez saç bakımı hakkında da bilgi sahibi olması gerekir. Protez saç bakımı protez kullanımında oldukça önemli bir noktadır. Düzenli yapacağınız bakımlar protez saçınızın uzun süre doğal ve kaliteli kalmasını sağlayacaktır. Protez saç bakımlarınızı bir protez saç merkezinde yaptırmanız ya da evde kendiniz yapmanız mümkündür.

Protez saç bakımını evde yaparken ilk adım yapışkanları çözmektir. Yapışkanları çözmek için solvent kullanmanız gerekir. Solventi öncelikle protezin önünden tülün altına doğru sıkıp yapışkanların çözülmesini bekleyin. Sonrasına üst kısımlara da sıkıp protezi çıkarın. Protezi çıkardıktan sonra kalan yapışkanları solvent ve pamuk yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Protezi çıkardıktan sonra yeniden yerleştirmek için protez saç bantlarına ihtiyacınız vardır. Günlük, haftalık, aylık tutan bantlarla protezinizi sağlam bir şekilde yerine yerleştirebilirsiniz. Bantları önce proteze yapıştırıp daha sonra koruma kılıfını kaldırarak kafanıza yerleştirmelisiniz. Bu şekilde protez saç bakımınız tamamlanmış olur. Ve güvenle protezlerinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.