Protez Saç Bandı Nedir?

Protez saç kullanımı son yıllarda oldukça yaygın. Doğallığı ve pratikliğiyle diğer çözümlerin önüne geçen protez saçlar herkes tarafından sık tercih edilmekte. Protez saçlar kolayca yapışan hızlı ve pratik çözümler. Ayrıca protez saç bandı ile beraber kullanımı da oldukça kolay.

Protez saçlar doğal saç tellerinin poly, mono ya da tül taban üzerine örülmesiyle oluşturulmaktadır. Protezleri saç derisine yapıştırmak için de protez saç bantları kullanılmaktadır. Bu bantlar bir tarafı proteze bir tarafı da saç derisine yapışan çift taraflı bantlardır. Aylık tutan, günlük tutan, haftalık tutan gibi protez bat çeşitleri bulunmaktadır.

Protez Saç Bandı Çeşitleri Nelerdir?

Protez saç bantları tutuş kuvvetlerine göre çeşitlere ayrılmaktadır. Günlük tutan bantlar daha az kuvvetli bantlardır. Haftalık ve aylık tutan bantlar ise daha kuvvetlidir. En çok tercih edilen protez saç bantları ise aylık tutan bantlardır. Farklı kuvvetleri olsa da protez saç bantlarının hepsi aynı işlevi görmektedir.

Protez saç bandı kullanımı oldukça pratik ve kolaydır. Önce protezin altına yerleştirdiğiniz protez saç bantlarının koruma bandını kaldırarak kafanıza yerleştirebilirsiniz. Özellikle de aylık tutan bantlar oldukça kuvvetli olduğu için uzun süre sıkıca tutacaktır. Ancak yine de düzenli olarak protez saç bakımı yapmanız ve bantları değiştirmeniz gerekir.

Protez Saç Bandı Bakımı

Protez saçlar düzenli bakım isteyen ürünlerdir. Her hafta yapacağınız bakımlar protezlerinizin kaliteli görünümünü uzun süre korumanıza yardımcı olacaktır. Mevsime ve koşullara göre protez bakımlarınızın aralığı da değişiklik gösterecektir. Yapacağınız her bakımda protez saç bantlarınızı da değiştirerek yenilemeniz gerekmektedir.

Bakımlarınız sırasında protez saç banlarını çıkarırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Öncelikle protez saç bantlarınızı çekerek çıkarmamanız gerekmektedir. Protez saç bantlarını çekerek çıkarmaya çalışmak hem saç derinize hem de protezin kendisine zarar verecektir.

Protez saç bandı çözücü solventlerle çıkarılmaktadır. Bu çözücüler saç bandını hızlıca çözerek kolayca yerinden çıkmasını sağlamaktadır. Bakım rutinlerinde çözücü solventleri kullanmak oldukça önemlidir. Bakım sırasında dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise bantları düzgün şekilde proteze yerleştirmektir. Bantları iki tanesi arkaya, iki tanesi ortaya, iki tanesi de öne gelecek şekilde yerleştirerek sağlam bir tutuş sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın