Protez Saç Bandı Acı Verir Mi?

Saç protezlerini şu sıralar sıklıkla duymaktayız. Saç dökülmesi ve kelleşme problemleri olan kişiler protez saçları sıklıkla tercih ediyor. Protez saçlar çoğu zaman peruklarla karşılaştırılsalar da başa sabitlenmeleri gibi önemli farkları bulunuyor. Protezler protez saç bantları kullanılarak başa sabitleniyor. Bu nedenle protez saç bandı acı verir mi sorusu da merak edilenler arasında yerini alıyor.

Protez saçlar hem pratik hem de doğal çözümler. Doğal insan saçından oluşan protez saçlar bu nedenle oldukça doğal görünüyor. Ayrıca saç ekimi gibi yöntemlerin aksine protez saçlar cerrahi bir işlem gerektirmiyor. Protez saçların avantajı bununla da bitmiyor. Protez saç bantları sayesinde günlük hayatta kayma, çıkma gibi sorunlar olmadan protezleri kullanmanız mümkün oluyor.

Günlük hayatta yaptığınız tüm aktiviteleri protez saçlarla da yapmanız mümkün. Denize girmek, havuza girmek, duş almak, saç kurutmak, spor yapmak gibi günlük faaliyetleri protez saçlarınızla beraber yapabilirsiniz. Oldukça kuvvetli olan protez saç bantları bu süreçte size yardımcı olacaktır. Ayrıca protez saç bandı acı vermeyecek ve oldukça rahat bir kullanım sunacaktır.

Protez Saç Bandı Nedir?

Protez saç bantları bir tarafı proteze bir tarafı da saç derisine yapışan çift taraflı bantlardır. Bu bantlar sayesinde protez saç kafada sabit bir şekilde kalmaktadır. Her bakımda değiştirilen bu bantlar protez saç için vazgeçilmezdir.

Protez saç bantları oldukça kuvvetli bantlardır. Bu bantların kuvvetli oluşunu gören kişiler protez saç bandı acı verir mi diye merak etmektedir. Bu bandı yapıştırdıktan sonra el kuvvetti ile çıkarmak pek mümkün değildir. Bu bantların kendilerine özel çözücüleri bulunmaktadır. Bu çözücüler ile bantları çıkarmak kolay olmaktadır.

Protez Saç Bandı Acı Verir Mi?

Protez saç batları acı veren baylar değildir. Ancak hem kafa derisinin hem de protezin sağlığını korumak için protez saç bandını çekerek çıkarmamak gerekir. Protez saç bandını çekerek çıkarmak hem kafa derisine hem de proteze zarar verecektir.

Protez bantlarını çekerek çıkarmak yerine solvent yardımıyla çözmek daha uygun olacaktır. Solvent sayesinde protez saç bantları çözünecek ve kolayca çıkacaktır. Her hafta yapılan bu bakımlarda protez saç bantlarını çıkarmak gerekecektir. Bunun için de solvent kullanmanız gerekir.

Protez saç bandını takmak da acı verici bir durum değildir. Protezinizi çıkardıktan sonra kalıntıları temizleyip yeniden yerleştirebilirsiniz. Bunun için protez saç bantlarını öncelikle proteze yerleştirmelisiniz. Daha sonra bantların üzerindeki koruma katını kaldırarak protezi başınıza yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde saç proteziniz kullanıma hazır olacaktır.

Bir cevap yazın